ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΑΣΗΜΙ 3-3 (VIDEO)

Snapshot_0Σε ένα φανταστικό παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και πολλά γκολ Μεταξοχώρι και Ασήμι αναδείχθαν ισόπαλες με 3-3 σκορ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ορεξάτα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Χατζηκωνσταντίνου με κοντικό πλασέ.

Λίγα λεπτά αργότερα το Ασήμι πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Καφετζόπουλο μετά από σέντρα του Βαρδάκη με τον διαιτητή της αναμέτρησης να το ακυρώνει, καθώς σύμφωνα με τον ίδιο η μπάλα είχε περάσει την γραμμή πριν την σέντρα.

Στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης το Ασήμι πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Καφετζόπουλο με ωραίο πλασέ. Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια προσπάθησαν να αντιδράσουν και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι όταν ο Τζάρτζαλος έκανε το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου το Ασήμι πήρε ξανά το προβάδισμα με δύο γκολ, καθώς στο 50ο λεπτό ο Βαρδάκης με πλασέ έκανε το 3-1.  Από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πίεσαν τους φιλοξενούμενους ούτως ώστε να ξαναμπούν στο παιχνίδι και το πέτυχαν στο 80ο λεπτό με τον Νίκο Μανιώρο να κάνει το 2-3.

Λίγα λεπτά πριν το φινάλε το Μεταξοχώρι έφερε το παιχνίδι στα ίσα και πάλι με τον Νίκο Μανιώρο γράφοντας το 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έχουν αρκετά παράπονα από το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης για το ακυρωθέν γκολ της ομάδας του και το τρίτο γκολ του Μεταξοχωρίου.