• ΟΦΗ 94 – ΡΩΜΑΝΟΣ 0-4 (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

ΟΦΗ 94 – ΡΩΜΑΝΟΣ 0-4 (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

DSC02056Σχετικά εύκολα πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ ο Ρωμανός, καθώς κέρδισε με 0-4 τον ΟΦΗ ’94 στο γήπεδο του ΒΑΚ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 9ο λεπτό με ωραίο σουτ του Οικονομάκη, μετά από κόρνερ του Στεφανάκη. Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, όμως καμία από αυτές δεν είχε στόχο. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ρωμανός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Καραντινάκη, με ωραία εκτέλεση φάουλ.

Ο Ρωμανός στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου “καθάρισε” το παιχνίδι όταν ο Ξυλούρης σέντραρε και ο Οικονομάκης, με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λεονιδάκη. Ο Ρωμανός έμοιαζε ασταμάτητος και στο 72 λεπτό πέτυχε και τέταρτο γκολ όταν ο Ντίνος με σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Από εκεί και μετά δεν άλλαξε κάτι σημαντικό με αποτέλεσμα το ο διαιτητής της αναμέτρησης να σφυρίζει τη λήξη της αναμέτρησης και τον Ρωμανό να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου.

ΟΦΗ 94′: Λεονιδάκης, Αποστολάκης Κ. (70’ Μαρινάκης), Κουτεντάκης Τ., Μουτσομετάι, Λαγουδάκης Κ., Βολτυράκης, Παπαδάκης, Γκίνη, Κοτζιάς (60’ Νοικοκυράκης), Σκουλάς (60’ Καλαϊτζάκης), Μπελαδάκης

Ρωμανός: Γιακουμής, Τσαμπουράκης, Χαλκιαδάκης, Τραβαγιάκης, Κάββαλος, Γαμπιεράκης, Στεφανάκης(60′ Ντίνος), Χουρδάκης(65′ Πολυχρονάκης), Ξυλούρης(70 Χαλκιαδάκης Μ), Οικονομάκης, Καραντινάκης