ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΑΟΚ 3-1 (VIDEO)

KERAYNOSΜπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς στο παιχνίδι, ωστόσο ο Κεραυνός κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή απέναντι στον ΑΟΚ και να επικρατήσει με 3-1, με αποτέλεσμα να παίρνει μια σημαντική νίκη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 23′ με τον Παππά, ωστόσο το σουτ που πραγματοποίησε αποκρούστηκε από τον Ρουμπάκη, με τους γηπεδούχους να απαντούν άμεσα, καθώς στο 27′ το σουτ του Κενδριστάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σαμαριτάκη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τα ηνία στο σκορ με τον Κλαπάκη να σημειώνει ένα εκπληκτικό τέρμα από τα 35 μέτρα στο 30′ κάνοντας έτσι το 0-1.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν με τον Μαυρή στο 43′. Ο Κενδριστάκης εκτέλεσε το φάουλ έξω από την περιοχή, με τον Σαμαριτάκη να αποκρούει, στην επαναφορά όμως ο Λίλος πήρε τη μπάλα, τη γύρισε στον Μαυρή, κι εκείνος από κοντά έκανε το 1-1 το οποίο παρέμεινε μέχρι και τα πρώτα 45 λεπτά.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν εκ νέου δοκάρι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κενδριστάκη στο 59′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 75′ ο Κεραυνός έκανε την ολική ανατροπή με τον Εκχόσου να πλασάρει από κοντινή απόσταση για το 2-1.

Οι “πράσινοι” κατάφεραν να κλειδώσουν το αποτέλεσμα στο 83′ όταν ο Μαυρής βρέθηκε μπροστά από τον Σαμαριτάκη και δε δυσκολεύτηκε να κάνει το τελικό 3-1, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται ότι ο ποδοσφαιριστής του Κεραυνού βρήκε τη μπάλα με το χέρι.

Κεραυνός: Ρουμπάκης, Κουκάκης, Κοκορέλιας, Κοντογιάννης, Ανδρικάκης, Χανιωτάκης (87′ Χρονάκης), Λέλεκας, Μαυρής, Δούκας (34′ λ.τ. Εκχόσου), Κενδριστάκης, Λίλος (75′ Εργαζάκης).

ΑΟΚ: Σαμαριτάκης Λ., Χαλίκης, Αργύρης, Σαμαριτάκης Γ., Φραγκιαδάκης, Δουκιαντζάκης (82′ Λούσι), Μπρίνταλος (55′ Μαυρομάτης), Κλαπάκης, Παππάς (73′ Λάρος), Μπαμπουλάκης, Σηφάκης.