Α.Ο.Κ. – ΕΛΠΙΔΕΣ 0-3 (VIDEO)

DSC_0033Τους τρεις βαθμούς της νίκης κατέκτησαν οι Ελπίδες στη Βαγιά, επικρατώντας με 0-3 των Καμινίων στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Δυνατά στην αναμέτρηση μπήκαν οι Ελπίδες με το συγκρότημα του Μιχάλη Δεληγιάννη να παίρνει από την αρχή τα ηνία στην αναμέτρηση και στην πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι κατάφερε να σκοράρει. Συγκεκριμένα στο 20′ ο Γιακουμάκης με πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια κατάφερε να κινήσει με ωραίο πλασέ τον Σαμαριτάκη για το 0-1.

Το ημίχρονο έκλεισε με ιδανικό τρόπο για τους φιλοξενούμενους καθώς στο 42′ ο Τσαλίκης έκανε το 0-2 για τις Ελπίδες δίνοντας σαφέστατο προβάδισμα για τους “κόκκινους”.

Στην επανάληψη οι Ελπίδες συνέχισαν από κει που σταμάτησαν και στο 54′ ο Νουχάι με ωραίο τελείωμα κατάφερε να κάνει τρία τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους κλειδώνοντας έτσι τη νίκη.

Το 0-3 έμεινε μέχρι το φινάλε με τους φιλοξενούμενους να χάνουν την ευκαιρία να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ, με τον Γιαλούση προς το φινάλε της αναμέτρησης να δοκιμάζει το σουτ και τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του ΑΟΚ.

ΑΟΚ: Σαμαριτάκης, Αβραμίδης, Κασσωτάκης, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Δουκιαντζάκης, Σηφάκης, Κλαπάκης, Μαυρομάτης, Μπαμπουλάκης, Φραγκιαδάκης.

Ελπίδες: Παπαλεωνίδας, Καπελώνης, Βοριζανάκης, Ζουμής, Βασιλάκης, Νικολάε, Τσαλίκης (55′ Γιαλούσης), Καλαμιώτης, Ανδρικάκης, Γιακουμάκης, Νουχάι.